Ułatwienia dostępu

Interesują Cię nowości tworzone przez Obywatel TBS? Zostaw maila!

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

To musisz wiedzieć o systemie TBS i jego problemach! [artykuł +FILM]

System TBS stworzono dla mieszkańców – to oni wsparli budowy mieszkań wkładem finansowym i to oni spłacają w całości pozostałe koszty ujęte w kredycie przyznanym spółkom TBS. Jednak w systemie TBS to właśnie mieszkańcy są grupą dyskryminowaną i to im system stworzył sporo ważkich problemów. Ten artykuł to „musisz wiedzieć” dla mieszkańców, dziennikarzy i polityków

List otwarty byłego prezesa TBS Wrocław do prezydenta Jacka Sutryka

Kazimierz Fiurst, były prezes TBS Wrocław wspiera lokatorów w protestach. Napisał list otwarty do prezydenta Jacka Sutryka. Cytujemy pełną treść za Gazetą Wrocławską

Jakie koszty wywindowały naszą podwyżkę czynszu w TBS Wrocław?

Czynsze w TBS pokrywają koszt eksploatacji, remontów i ratę kredytu. TBS przekazało w jednym z pism uśrednione kwoty podwyżki na te elementy. Narracja TBS ostatnio ogniskuje się wokół akcentowania wzrostu kosztów kredytu. Ale to nie kredyt jest głównym składnikiem podwyżki.

Ściąga dla dziennikarzy. O narracji TBSu Wrocław

Stawiamy na wnikliwość i konfrontację z manipulacjami obecnymi w narracji TBS Wrocław. Przygotowaliśmy więc małą ściągę dla dziennikarzy, którzy interesują się tematem.

Porozmawiajmy o TBS - odcinek 3

Cykl 'Porozmawiajmy o TBS' to seria filmów edukacyjnych nt. TBS. W trzecim odcinku rozmawiamy o remontach w mieszkaniach TBS.

Porozmawiajmy o TBS - odcinek 2

Cykl 'Porozmawiajmy o TBS' to seria filmów edukacyjnych nt. TBS. W drugim odcinku omawiamy zależności najemca vs. partycypant,

Ustawa o TBS

Ustawa regulująca działalność i funkcjonowanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
USTAWA z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego

Porozmawiajmy o TBS - odcinek 1

Cykl 'Porozmawiajmy o TBS' to seria filmów edukacyjnych nt. TBS. W pierwszym odcinku porównujemy różne koncepty budownictwa mieszkalnego do TBS. 

Dlaczego protestujemy w sprawie podwyżek czynszów?

Podwyżka nałożona przez Spółkę TBS Wrocław to niemal dodatkowo 29% ceny dotychczasowego czynszu. Porównywaliśmy ceny czynszu i wysokości podwyżek z innymi TBS-ami w Polsce, z innymi mieszkaniami (własnościowymi, spółdzielczymi) - wyodrębniając z nich tylko koszty eksploatacji i remontów. Wrocławski TBS zdecydowanie przoduje na mapie Polski i różnych cen czynszu. Już dotychczasowa wartość czynszów była niezwykle wysoka na tym tle.
Tak więc wysokość czynszu i wysokość podwyżki budzą same w sobie spore wątpliwości. Ale nie tylko one...

Kup kawę dla ObywatelTBS

Lubisz naszą działaność? Cenisz bieżące informacje na social mediach i stronie #ObywatelTBS?
Chciałbyśmy napić się kawki z każdym z Was razem i osobno. Porozmawiać o problemach i rozwiać wątpliwości. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Jeśli jednak lubicie to, co robimy to zawsze możecie zostawić nam kawkę tutaj ☕

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.
KRS   0001088706
NIP   8943230752
REGON   527952445