Komitet Organizacyjny wyborów jest nam potrzebny przy pierwszym powołaniu Rady Mieszkańców. To Komitet będzie czuwał nad zgłoszeniami kandydatów, powoła Komisje Wyborcze Osiedlowe, ogłosi kandydatów oraz wyniki wyborów. Będzie czuwał nad poprawnością procesu wyborczego. Postanowiliśmy zaprosić do stworzenia Komitetu dwie niezależne organizacje pozarządowe, które wyznaczyły swoich przedstawicieli do tej społecznej pracy.
Serdecznie dziękujemy za zgodę i zaangażowanie w nasz projekt powołania pierwszej w Polsce Rady Mieszkańców TBS! To zaangażowanie wymaga poświęcenia prywatnego czasu i wysiłku, nie jest wynagradzane finansowo i wymaga pewnej odwagi. Jako mieszkańcy TBS bardzo się cieszymy, że ktoś, kto nie mieszka w TBSie chce nas wesprzeć w upodmiotowieniu mieszkańców TBS.
To oni czuwają nad naszymi wyborami:
Małgorzata Węgłowska-Juskowiak – 52 lata, mgr ekonomii. Pracownik na stanowisku kierowniczym jednej z wrocławskich spółek miejskich. Obecnie zajmuje się zarządzaniem obiektami.
Posiada uprawnienia Ministra Finansów do prowadzenia rachunkowości nr 33291/02, odbyła wiele kursów i szkoleń z zakresu prawa pracy, zarządzania czasem, motywacji płacowej i pozapłacowej dla pracowników. Zarządzała z wielkim sukcesem ponad 100-ką pracowników, była 7 lat Przewodniczącą Rady Nadzorczej jednej z większych firm budowlanych we Wrocławiu. Ponad 12 lat była Przewodniczącą Rady Rodziców czy też Rady Szkoły.
Jest jedną ze współzałożycieli Stowarzyszenia Obywatelskiego Dolnośląskich Aktywistów SODA – i tak jak mawiał Platon „Podczas gdy dobrzy ludzie nie potrzebują prawa, by postępować odpowiedzialnie, źli ludzie znają sposób na jego obejście”.
Michał Kwiatkowski, 37 lat. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz menedżerskich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Urzędnik państwowy odpowiedzialny za zasób nieruchomości Skarbu Państwa w województwach dolnośląskim i opolskim.
Od trzech kadencji Przewodniczący Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich. Od 2017r. nieprzerwanie Prezes Zarządu stowarzyszenia Wrocławskie Forum Osiedlowe. Członek ciał doradczych dwóch kolejnych prezydentów Wrocławia: Rady ds. Budżetu Obywatelskiego (kadencja 2017-2019) oraz zespołów ds. reformy ustroju Osiedli we Wrocławiu (kadencje 2019-2021 i 2022-2025). Legislator, ekspert i autor opracowań z dziedziny funkcjonowania jednostek pomocniczych gminy. Propagator idei zdecentralizowanego zarządzania w dużych ośrodkach miejskich oraz wzmocnienia roli lokalnych społeczności. Autor koncepcji i rozwiązań reformy ustrojowej Osiedli wdrażanej we Wrocławiu oraz Funduszu Osiedlowego. Fundator fundacji Wrocławskiego Forum Osiedlowego, skarbnik stowarzyszenia sąsiedzkiego Aktywni od Podwórka, zasiada w zarządzie jednego z wrocławskich kół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Od przeszło 6 lat (drugą kadencję) zaangażowany w organizację i przeprowadzanie procesów wyborczych jako Urzędnik Wyborczy dla Gminy Milicz.
Te organizacje zgodziły się włączyć do Komitetu Organizacyjnego wyborów do Rady Mieszkańców TBS:
Wrocławskie Forum Osiedlowe - powołane do życia przez członków i sympatyków samorządów osiedlowych. Skupiając w swych szeregach przedstawicieli niemal połowy wrocławskich Osiedli, stanowi najszersze zjednoczenie środowiska w historii naszego miasta. Siłę czerpie z różnorodności swych członków: o pełnym spektrum zapatrywań światopoglądowych, wielorakich ścieżkach zawodowych oraz przeróżnym doświadczeniu życiowym – za to z jedną wspólną pasją: Wrocławiem. Think tank oddolnego zarządzania miastem. Spiritus movens zmian zachodzących w ustroju wrocławskich Osiedli.
Stowarzyszenie Obywatelskie Dolnośląskich Aktywistów SODA to dobrowolne, oddolne zrzeszenie, którego misją jest obrona praw i wolności człowieka oraz działanie na rzecz transparentności władzy i społeczeństwa obywatelskiego. Soda jest podstawowym składnikiem wielu chemicznych reakcji, ale również efektywnym środkiem oczyszczającym i odkażającym. Areną naszych działań jest serce Dolnego Śląska − Wrocław, znany od wieków ze swojej otwartości i wielokulturowości, zrzeszający wiele lokalnych instytucji i społeczności. SODA realizuje swoje cele poprzez szeroką gamę działań – od zbierania informacji i monitorowania zjawisk obecnych w przestrzeni publicznej, po edukację obywatelską czy pomoc prawną i mediacyjną. Udzielamy wsparcia ofiarom mobbingu oraz sygnalistom. Sprzeciwiamy się wszelkim formom dyskryminacji, przemocy oraz nadużyć władzy. Wspieramy postawy obywatelskie i etyczne podejście do życia publicznego.
W ocenie Obywatela TBS – mamy szczęście bo właściwe organizacje i właściwi ludzie znaleźli się we właściwym miejscu, w naszej akcji wyborczej. Fundacja Obywatel TBS nie nadzoruje wyborów i nie weszła w skład Komitetu Organizacyjnego z uwagi na to, że zarząd fundacji kandyduje w wyborach J Nie chcemy narazić akcji wyborczej na fiasko z powodu możliwych zarzutów o konflikt interesów czy wpływ na zgłoszenia kandydatów, głosowanie i wyniki. Dlatego Fundacja Obywatel TBS zaprosiła inne organizacje i ich przedstawicieli do Komitetu Organizacyjnego. Poza tym cieszymy się, bo działalność i Wrocławskiego Forum Osiedlowego, i SODA jest bardzo zbieżna z naszą misją. Jesteśmy do działań obu organizacji bardzo przekonani. I zacieśniamy współpracę, która miejmy nadzieję będzie owocować również w przyszłości.