Ułatwienia dostępu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Parlamentarny Zespół ds. TBS – a może nawet dwa!

Parlamentarny Zespół ds. TBS – a może nawet dwa!

Posłanki i posłowie, którzy angażowali się w problemy mieszkańców TBS założyli zespół sejmowy ds. funkcjonowania TBS. Wiele wskazuje na to, że powstały nawet dwa! Pierwszy powstał zespół z inicjatywy posłanki Jolanty Niezgodzkiej z Wrocławia. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że poseł Rafał Komarewicz z Krakowa założył kolejny zespół o tej tematyce. Obywatel TBS zbiera, co już wiemy na temat tych inicjatyw. Jedno jest pewne – jeszcze do niedawna nasze problemy rosły w ciszy. Dziś – mamy zwielokrotnioną reprezentację w Sejmie. I zdecydowanie większą szansę na zmianę systemu!

22 lipca 2023r. został zarejestrowany przez Sejm:

ZESPÓŁ SEJMOWY DS. FUNKCJONOWANIA TBS

W skład zespołu weszło do tej pory 8 posłanek i posłów, pochodzących z różnych miast i ugrupowań politycznych:

Jolanta Niezgodzka – założycielka zespołu, posłanka Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska), reprezentuje Wrocław, z zawodu prawniczka. Przygotowała i wniosła pod obrady rady miejskiej uchwałę o poparciu dla zmian ustawy o TBS. Podpisała deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Zdzisław Gawlik – poseł Platformy Obywatelskiej (Koalicja Obywatelska), reprezentuje Rzeszów, z zawodu prawnik. Zadeklarował w czasie kampanii wyborczej napisanie ustawy o możliwości wykupu mieszkań dla najemców TBS. Podpisał deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Małgorzata Tracz – posłanka Zielonych (Koalicja Obywatelska), reprezentuje Wrocław, z zawodu polonistka i nauczycielka akademicka. Autorka interwencji poselskiej z marca 2022r. odnośnie podwyżek w TBS Wrocław oraz interwencji dotyczącej Rady Programowej w TBS Wrocław. Podpisała deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Marta Wcisło – posłanka Platformy Obywatelskiej (Koalicja Obywatelska), reprezentuje Lublin, z zawodu pedagożka i przedsiębiorczyni. Organizatorka konferencji prasowej nt. problemów prywatnych TBSów i interwencji poselskiej w tej sprawie. Podpisała deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Katarzyna Ueberhan - posłanka Nowej Lewicy (Lewica), reprezentuje Poznań, filozofka i działaczka społeczna. Jej interwencje poselskie pozwoliły uzyskać ważne dokumenty w sprawie nieprawidłowych kredytów w TBSach – nazwanych przez nas potem kredytami Alicja-BIS. Podpisała deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Franciszek Sterczewski – poseł niezrzeszony (klub Koalicja Obywatelska), reprezentuje Poznań, z zawodu architekt. Wsparł mieszkańców TBS w Poznaniu. Podpisał deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Krzysztof Śmiszek - poseł Nowej Lewicy (Lewica), reprezentuje Wrocław, z zawodu prawnik. Podpisał deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Tomasz Zimoch - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Wrocław, z zawodu prawnik i znany dziennikarz. Zadeklarował Obywatelowi TBS wsparcie w zmienianiu ustawy.


Poseł Rafał Komarewicz postanowił o stworzeniu drugiego odrębnego zespołu sejmowego, do którego zaprosił posłów z ugrupowania Polska 2050 (Trzecia Droga).

ZESPÓŁ SEJMOWY DO SPRAW TBS:

Rafał Komarewicz – założyciel zespołu. Poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Kraków, z zawodu lekarz - dentysta. Doprowadził do uchwalenia Rezolucji Rady Miasta Krakowa o konieczności zmiany ustawy o TBS. Podpisał deklarację Obywatela TBS o wsparciu w zmienianiu ustawy.

Adam Luboński - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Piłę, przedsiębiorca.

Paweł Śliż - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Kraków, prawnik.

Piotr Górnikiewicz - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Tarnów, ekonomista.

Ewa Schaedler - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Poznań, doktor teologii.

Ewa Szymanowska - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Łódź, przedsiębiorczyni.

Kamil Wnuk - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Katowice, przedsiębiorca.

Łukasz Osmalak - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Bielsko-Białą.

Agnieszka Buczyńska - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Mikołów, informatyk.

Rafał Kasprzyk - poseł Polska 2050 (Trzecia Droga), reprezentuje Kielce, inżynier budownictwa.Na dzień 22 listopada 2023r. pierwszy zespół posłanki Jolanty Niezgodzkiej został już oficjalnie zarejestrowany.
O drugim zespole posła Rafała Komarewicza wiemy z profilu poselskiego na FB, czekamy na potwierdzenie ze strony Sejmu.

Po co nam TeBeeSiakom zespół sejmowy? Zespół może być świetną platformą do zebrania postulatów i przygotowania propozycji zmian prawnych, które potem mamy nadzieję wejdą w obrót – czyli trafią pod głosowania Parlamentu.

To długodystansowa praca, ale najważniejsze jest, że oba zespoły tworzą się na bazie działań mieszkańców TBS. Że to w końcu my inicjujemy, my jesteśmy słyszani i uwzględniani. Oczywiście spółki TBS nie będą biernie czekać. Ale nowe rozdanie polityczne, zaangażowani posłowie i ciała sejmowe tworzone z myślą o mieszkańcach TBSów to dobra wróżba na przyszłość. To też znak, że coś już swoją determinacją zmieniliśmy.

Kup kawę dla ObywatelTBS

Lubisz naszą działaność? Cenisz bieżące informacje na social mediach i stronie #ObywatelTBS?
Chciałbyśmy napić się kawki z każdym z Was razem i osobno. Porozmawiać o problemach i rozwiać wątpliwości. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Jeśli jednak lubicie to, co robimy to zawsze możecie zostawić nam kawkę tutaj ☕

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.
KRS   0001088706
NIP   8943230752
REGON   527952445