Ułatwienia dostępu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Izabela Bodnar deklaruje reformę TBS Wrocław

Izabela Bodnar deklaruje reformę TBS Wrocław

10 kwietnia 2024r. na wrocławskich Stabłowicach odbyło się spotkanie kandydatki na prezydenta Izabeli Bodnar z adwokatem Grzegorzem Priganem – od 2 lat wspierającym walkę o nasze prawa lokalnie i w Sejmie - oraz mieszkańcami TBS Wrocław. I mediami. I oto mamy: ZOBOWIĄZANIE na piśmie od Izabeli Bodnar: reforma TBS Wrocław, w tym: kontrola spółki TBS, ugody sądowe i reprezentacja mieszkańców w nadzorze TBS Wrocław. Relacjonujemy spotkanie, udostępniamy fotografie i film, przypominamy sytuację mieszkańców TBS Wrocław i postawę obecnego prezydenta Jacka Sutryka. 21 kwietnia 2024r. GŁOSUJMY. Nie rezygnujmy z możliwości wpływania na naszą sytuację. 
Grzegorz Prigan, kandydujący w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu, spotkał się z Izabelą Bodnar, walczącą o fotel prezydenta Wrocławia w drugiej turze. Grzgorz Prigan to prawnik, ltóry od 2 lat reprezentuje część mieszkańców, którzy wytoczyli procesy spółce TBS Wrocław, ale również zaangażowanie wspiera inicjatywę zmiany ustawy o TBS. Ponad rok temu zredagował petycję do Sejmu RP, w której zawarł najważniejsze dla nas postulaty. Opracował również petycję do Prezydenta Wrocławia, jedynego wspólnika spółki gminnej TBS Wrocław, którą podpisało ponad 2600 mieszkańców. I kolejną petycję o zmianę polityki czynszowej w spółce. Petycja sejmowa jest w trakcie procedowania. Petycje do Jacka Sutryka zostały zupełnie zlekceważone. 
Grzgorz Prigan wprowadził Izabelę Bodnar w problematykę TBSu i nasze potrzeby. W czasie rozmowy wynegocjowali 3 najważniejsze zobowiązania, których realizacji podjęła się Izabela Bodnar w ramach reformy TBS Wrocław:
 1. kontrola spółki TBS
 2. ugody sądowe
 3. reprezentacja mieszkańców w nadzorze TBS Wrocław
W czasie spotkania na Stabłowicach deklaracja ta została podpisana. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów: TVP 3, Gazeta Wybrocza, Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska. Zostali niejako świadkami i relacjonowali wydarzenie, w tym również na żywo. 
 
W demokracji nic nie jest gwarantowane, ale można wypracowywać szanse. Dzięki naszemu nieocenionemu sojusznikowi Grzegorzowi Priganowi możemy przekuć jego i naszą pracę w taką szansę.

Zadbaliśmy by to nie były czcze obietnice. Stąd forma pisemna, stąd wydarzenie z udziałem mediów, stąd konkret w postulatach, stąd udział mecenasa i daliśmy poczuć, że jesteśmy i nie da się nas łatwo zbyć.

Procentuje nasza walka sądowna i na innych polach, walka grupy mieszkańców i mecenasa w tych wyborach, to co wypracowaliśmy przez te dwa lata w mediach. A i mamy sojuszników w nowej Radzie Miasta, więc szanse na wywieranie presji na realizację zobowiązania rosną.
 
Bardzo zachęcamy do głębokiej refleksji bo każdy z nas ma 3 wybory:
 
a. głos na Jacka Sutryka
b. głos na Izabelę Bodnar
c. nie głosować / głos nieważny
 
Opcja c. to de facto przysługa dla Jacka Sutryka, czyli jak opcja a. Uważamy, że opcja a. nie daje nam żadnych szans na poprawę naszej sytuacji w tym TBS.

 • Jacek Sutryk od 2 lat odmawia spotkania z mieszkańcami TBS Wrocław.
 • Miejska spółka przegrała już prawomocnie pierwsze 4 procesy z wytoczonych 2 lata temu przez 1755 mieszkańców.
 • Nie dowiecie się tego z suto opłacanych mediów miejskich. Tam wyszukacie informacje o tym, że miasto wygrywa z mieszkańcami, tak sformułowane byście nie rozeznali, że to nieprawomocne wyroki jeszcze i że tylko część. O ostatecznych wyrokach nie przeczytacie ani w darmowym biuletynie z nakładem, którego zazdroszczą największe polskie gazety, ani na miejskim portalu.
 • Nie dowiecie się, że sądy w trzyosobowych składach wytknęły patologiczną politykę czynszową.
 • Nie dowiecie się, że 4 wygrane wyroki w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym nakazały spółce miejskiej ujawniać utajnione dokumenty.
 • Nie dowiecie się, że pierwszy wyrok w sprawie o nienależne opłaty doliczone do mediów wygrali mieszkańcy i spółka ma zwrócić kilka tysięcy złotych.
 • Nie dowiecie się, dlaczego mieszkańcy przez 3 lata finansowali koszykarską drugą drużynę Śląska Wrocław, w której do sportowej emerytury dogrywał zięć pana Schetyny.
 • Nie dowiecie się nazwisk tych, którzy przez 3 lata zarabiali z czynszów mieszkańców w utajnionej radzie programowej. Tak, nikt o niej nie wiedział, więc to chyba program tajnej broni opracowywano?
 • O zleceniach dla krewnych i znajomych Królika, również z czynszów mieszkańców, też się nie dowiecie.
 • Ani o tym, że to mieszkańcy w całości zapłacili za mieszkania ze swojej kiesy i że koszt zarządzania nimi w TBS Wrocław jest o 850% wyższy niż we wspólnotach czy spółdzielniach.
 • O ilości wykręconych kilometrówek przez pracowników spółki też się nie dowiecie - a jest na bogato.
 • I w końcu o petycji mieszkańców do Jacka Sutryka, podpisanej przez ponad 2600 osób, która pozostała bez odpowiedzi.
 • Dwa razy, tylko w tym roku, Jacek Sutryk dostał propozycję ugodowego zakończenia sporów sądowych, zlekceważył.
Przez ponad 2 lata TBS Wrocław się nie zmienił ani o jotę. A my mamy ambicję by się zmienił.

Bo to, że ustawa jest kulawa - nie oznacza z automatu, że spółka TBS musi koniecznie być nieprzyzwoita.

Nasz wybór jest między: Nadzieją a Beznadzieją.

Nie rezygnuj – GŁOSUJ!  Daj szansę zmianie.

Dziękujemy Grzegorzowi Priganowi, Izabeli Bodnar, ludziom z ich sztabów wyborczych, wszystkim mieszkańcom, którzy tak szybko zroganizowali się i tym, którzy pomogli w organizacji spotkania. To była piękna wspólnotowa akcja! Dziękujemy autorowi części fotografii Marcinowi Trzaska Marcin Trzaska Fotografia

Kup kawę dla ObywatelTBS

Lubisz naszą działaność? Cenisz bieżące informacje na social mediach i stronie #ObywatelTBS?
Chciałbyśmy napić się kawki z każdym z Was razem i osobno. Porozmawiać o problemach i rozwiać wątpliwości. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Jeśli jednak lubicie to, co robimy to zawsze możecie zostawić nam kawkę tutaj ☕

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.
KRS   0001088706
NIP   8943230752
REGON   527952445